امام زمان در زندان !


پنج نفر كه هر كدام مدعی دروغین مهدویت بودند دستگیر و روانه زندان شدند. این خبر را چندی پیش دادستان قم اعلام كرده است. سوالی كه در این زمینه و موارد مشابه خودنمایی می‌كند، این است كه چرا ادعای رابطه با امام زمان (عج)، خواب دیدن‌ها، نظر كرده‌های دروغین و ... زیاد شده است.شاید ...

اول آن كه اعتقادات پاك و راسخ مردم ایران به ائمه اطهار (ع) و حركت در مسیر اسلام ناب محمدی (ص)، مهمترین رمز سربلندی و توفیقات این ملت بوده كه در طول تاریخ اجازه نداده است بیگانگان هویت و شرف او را لكه دار كنند، هر چند در این مسیر فراز و نشیب‌هایی نیز دیده است.

از این رو طبیعی است كه دشمنان این ملت برای به زانو در آوردن آن نقاط قوت و اتكای ملت را هدف گرفته و با ترفندهای گوناگون در صدد لوث كردن اعتقادات ملت برآیند، در این پروسه بسیارند افرادی كه آگاهانه دست به شیادی زده و با ادعاهای بی‌پایه در صدد لوث كردن اعتقادات ملت برآیند ، و با منحرف كردن گفتمان مهدویت سعی در تخریب باورهای مردم در دراز مدت داشته باشند، برخی هم البته از سر ناآگاهی و شاید هم برای كسب درآمد چنین كنند.

در كنار این عامل شاید بتوان به عامل دیگری اشاره كرد كه به سهم خود بسترساز این موضوع است. مفهوم انتظار در بطن خود به دو موضوع اشاره دارد اول ایمان و احساس؛ و دوم معرفت و عمل.

حال اگر در جامعه‌ای كه صاحبان بصیرت و دانش نسبتا در اقلیت می‌باشند، بعد اول مفهوم انتظار را بصورت گسترده تبلیغ كنیم طبعاً فضایی ایجاد می‌شود كه عده‌ای فرصت طلب از فضای پیش آمده سو استفاده نمایند. بگونه‌ای كه مسائل احساسی مانند ملاقات با امام زمان (عج) از مفهوم واقعی انتظار مهمتر شده و بجای بالا بردن سطح معرفت، بیشتر به نقل مواردی اینچنینی اهتمام ورزیده می‌شود. هر چند برخی از آنها از لحاظ اخلاقی تاثیر گذارند.

و... بدین ترتیب، دیدنِ آقا جذاب‌ترین بخش از ماجرای انتظار شده و افرادی كه ادعای دیدار با ایشان را می‌كنند مورد اقبال قرار می‌گیرند.

بدیهی است در صورتی كه دو بعد "ایمان و احساس" و "معرفت و عمل" بطور متناسب در جامعه مطرح گردد و سطح دانسته‌های مردم بصورت متقارن رشد كند بسیاری از شیادان و مدعیان توسط مردم عادی قابل تمییز خواهند بود.

به عبارت دیگر افراط در احساس گرایی بدون توجه به معرفت و عمل گرایی باعث ایجاد فضایی خواهد گردید كه اصل مفهوم در دراز مدت لوث شده و جامعه از موهبتی الهی كه عامل پویایی و بالندگی جامعه می‌باشد، محروم گردد.


برچسب ها :
امام زمان در زندان ! ,  امام زمان ,  زندان ,  فرقه ,  نوظهور ,  مدعی ,  مدعیان ,  شیطان ,  mason ,  masonery ,