منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
آیا به نظر شما اسم وبلاگ رو تغیر بدهیم؟
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

خدایا ناتوانتر از آنم که بتوانم تورا با زبان قاصر و الکنم وبا اعضا و جوارح ناتوانم بستایم ! اما در حد توانم و با تمام وجودم سپاس و ستایشی که در حد تو و سزاوار و برازنده حضرتت باشد تورا سپاسگذارم بخاطر تمامی نعمات ظاهری و باطنی ات که به ما ارزانی داشته قبل از آنکه استحقاق داشتنش را داشته باشیم.
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ابر برچسب ها


[مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ]

[ Designed By Ashoora.ir ]
مهدویت و آخرالزمان


جنبش جوانان حسینی پاسخی به هتک عاشورا

فقط کافی است برای جستجوی کلمات لاتین «Muharram» و«Ashura» به گوگل  و یاهو سر بزنید هجمه سخیف و وقیح  تبلیغاتی دشمن را  به مکتب ناب شیعه مشاهده می کنید تصاویری که شاید باورش برای یک جوان شیعه حسینی بسیار سخت باشد آیا عاشورا و محرم یعنی همین ؟ تصاویربسیار زیادو پشت سر ...

 ازابتدای محرم یعنی کمتر از 7 روز پیش تمامی تصاویر مرتبط با عاشورا و محرم درسایت های گوگل و یاهو تغییر یافته است که این تغییرتصاویرواکنش تعدادی از سایت های مذهبی و مرتبط با واقعه عاشورا را در پی داشته است.
تغییر ناگهانی و جایگزینی تصاویر!
قبل ازآغازدهه اول محرم تصاویرمربوط به واژه انگلیسی «عاشورا» توسط موتورهای جستجوی گوگل و یاهو به صورت دیگری نمایش داده می شد وتنها تعدادی عکس آن هم  تصاویرفیلترشده چند سایت منحرف درکنارتصاویروعکس ها مرتبط با عاشورا و محرم دربرابردیدگان کاربران قرارمی گرفت.
این در حالی است که در حال حاضرنه تنها ازتصاویرقبلی خبری نیست، بلکه تصاویربسیار خشن از مراسم قمه زنی مردان و کودکان دراین سایت ها قرارگرفته است.  


فعال شدن سایت های ضد شیعه
به موازات این اقدام ، ازابتدای محرم سایت های ضد شیعه و وابسته به بهائیت و وهابیون به شدت فعال شده و دامنه فعالیت خود را گسترش داده اند، به صورتی که با ارسال لینک مطالب خود به نشانی ایمیل تعدادی ازکاربران اینترنتی با نمایش صحنه های خشن از قمه زنی این عمل را به عنوان شعائر شیعیان قلمداد کرده و ازاین طریق مذهب شیعه را زیر سوال می برند!
استراتژی «فرصت ایده آل» دستور کار سایت های ضد شیعه
«برای جذب مخاطب و تاثیر در افکار و اعتقاداتش شیوه ها و روش های مختلف و متعددی وجود دارد که با توجه به نوع کاربر اینترنتی و زمان استفاده می شود.» ابراهیم همتی کارشناس ارتباطات با بیان این مطلب  می گوید:دلایل مختلف و متعددی وجود دارد، كه با توجه به نوع کاربراینترنتی و زمان استفاده می شود.سایت های ضد شیعه دردنیای مجازی برای جذب کاربران ازاستراتژی فرصت ایده آل استفاده می کنند.


به باوراین کارشناس ارتباطات، این سایت ها به دلیل پشتیبانی قوی ازبرنامه نرم افزاری حرفه ای برخوردارهستند که همین موضوع درارتقاء سطح کیفی و کمی سایت و جذابیت آن نقش بسزایی دارد.همتی معتقد است که به روز شدن برخی سایت های ضد شیعه آن هم بعد از مدت ها سکوت با آغاز ماه محرم نشاندهنده استفاده وهابیون از استراتژی فرصت ایده آل است.
وی با بیان اینکه طبق آماراین روزها کاربران برای استفاده از تصاویرمرتبط با عاشورا و محرم بیشترین جستجوها را دراینترنت انجام می دهند ، می گوید: قرار گرفتن تصاویر قمه زنی در سایت های ضد شیعه و به روز رسانی روزانه این تصاویر باعث می شود تا در موتورهای جستجوی گوگل و یاهو این تصاویر درصفحات ابتدایی نمایش داده شود.
عملیات ضد شیعه با رمز گوگل و یاهو!
اما حجت السلام رضایی منش استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم حدیث درباره فعالیت تازه سایت های ضد شیعه می گوید: سایت های وهابیون برای تاثیردراعتقادات و ارزش های اسلامی و هدف قراردادن پایه های اعتقادی جوانان با استفاده ازاهرم های فضای مجازی همچون موتورهای جستجو عملیاتی را ضد شیعه آغاز کرده اند که بدون هیچ تردیدی هدف اصلی آن پایه های اعتقادی مردم و به ویژه جوانان در کشوراست.
به باوراین استاد دانشگاه در سال های گذشته هم با چنین تهدیداتی در مباحث اخلاقی و اعتقادی مواجه بوده ایم ، اما امسال با توجه به فراگیرترشدن اسلام در جهان نسبت به سال های گذشته به ویژه در کشورهای غربی و ترس وهابیون از این موضوع شاهد فعالیت بیشتر برای تاثیر دراعتقادات جوانان هستیم.
جوانان حسینی جنبش اینترنتی راه بیندازند
به گفته رضایی منش در حال حاضر تنها راهکار مقابله عملی با اینگونه از سایت ها راه اندازی جنبش اینترنتی در قالب وبلاگ نویسی توسط جوانان است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم حدیث با بیان اینکه مقابله با تهدیدات اعتقادی اینترنتی تنها در همان فضای مجازی امکان پذیر است می گوید: تجربه سال های گذشته در موضوعاتی همچون واژه خلیج فارس نشان داده است که راه اندازی یک جنبش وبلاگی می تواند تا حد زیادی برای کاهش آسیب های یک موضوع تاثیر گذار باشد.
کارشناس انتظامی : فیلترسایت و نظارت الکترونیکی تاثیرآنچنانی ندارد
بدون شک در چنین موضوعاتی که به نوعی جرایم سایبری هم به حساب می آید، نباید ازنقش دستگاه قضائی و انتظامی چشم پوشی کرد، به گفته سرهنگ محمد مفتح، کارشناس انتظامی دستگاه قضایی و انتظامی در صورت دسترسی به عوامل سایت های ضد شیعه  وظیفه دستگیری و برخورد قانونی و در صورت دسترسی نداشتن وظیفه رصد و فیلترینگ این سایت ها را عهده دارهستند.
این سرهنگ انتظامی با بیان این مطلب می گوید: باید توجه داشت که این اقدامات برای سایت هایی که بیشترآنها در ایران نیستند و ازخارج ازکشورهدایت می شوند، تنها به عنوان یک اقدام ضربتی و موقت به حساب می آید.
بنابرصحبت های وی اجرای نظارت الکترونیکی و اینترنتی گرچه می تواند تا حدی از آسیب های این سایت های جلوگیری کند ، اما در دراز مدت جوابگو نیست و همزمان با مناسبت های مختلف همچون محرم شدت می گیرد.
مفتح براین باوراست که در این بین نباید از نقش خانواده ها برای اگاه سازی جوانان غافل شد، چرا که ریشه های اعتقادات یک فرد از دوران کودکی شکل گرفته ، در دوران نوجوانی مستحکم تر می شود و د ردوران جوانی هم به بار می نشیند.
این کارشناس انتظامی معتقد است که وهابیون در کشور های مختلف با اختصاص میلیونها دلارسعی در جلو گیری از رشد مکتب شیعه در جهان و خصوصا منطقه خاورمیانه را دارند که روند بررسی پرونده های مرتبط هم نشاندهنده این موضوع است.
وی اظهارامیدواری کرد که مسؤلان و متولیان امورفرهنگی و اعتقادی کشوربامشاهده اینگونه تهدیدات اعتقادی ، درصدد تقویت همه جانبه بنیه اعتقادی و فرهنگی برآیند.
سرهنگ مفتح هم در پایان به این یک جمله تاکید می کند:«جوانان حسینی جنبش اینترنتی راه بیندازند».

منبع:سایت محاکمه
مصطفی دیزآبادی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات